Skip Navigation Links
KÖŞE YAZARLARI
http://anadolugazetesi.net/images/fb.pnghttp://anadolugazetesi.net/images/tw.png
 
EN ÇOK OKUNANLAR
http://anadolugazetesi.net/images/kent.png
http://anadolugazetesi.net/images/hastane.pnghttp://anadolugazetesi.net/images/eczane.png
http://anadolugazetesi.net/images/telefon.pnghttp://anadolugazetesi.net/images/taksi.png
http://anadolugazetesi.net/images/yeme.pnghttp://anadolugazetesi.net/images/alisveris.png
http://anadolugazetesi.net/images/konak.pnghttp://anadolugazetesi.net/images/ulasim.png
 
 
 

Yunus Emre filminin galası Ocak ayında gerçekleşecek

Yunus Emre filminin galası Ocak ayında gerçekleşecek
Gündem - 17.12.2013 Salı 09:43 
Yunus Emre filminin galası Ocak ayında gerçekleşecek
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, büyük Türk düşünürü ve halk ozanı Yunus Emre'nin yaşamını anlatan filmin ilk galasının, 4 Ocak 2014'te Eskişehir'de yapılacağını söyledi. Filmin ilk galasının, 4 Ocak 2014'te Eskişehir'de gerçekleştirileceğini aktaran Tuna, şöyle konuştu:
"7 Ocak'ta Ankara'da, 8 Ocak'ta İstanbul'da da galasını yapacağımız film, 10 Ocak'ta tüm Türkiye'de vizyona girecek. Yunus Emre filmi, kısa zaman içerisinde Avrupa ülkelerinde de gösterilecek. Herkesin filmi ilgiyle izlemesini tavsiye ediyorum. Filmi izlemiş biri olarak bu beni heyecanlandırıyor. Anlamına uygun bir şekilde yapılmış. Verilen mesajlar, çok güzel."
Tuna, projeye katkı sunmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Böyle kalıcı eserler yapmak lazım. Bundan 10, 20 yıl sonra da bu film, yine gelecek nesiller tarafından, niteliğinden hiçbir şey kaybetmeden izlenmeye devam edilecek. Bu tarz güzel işler... Aslında daha iyilerini yapmak lazım. Bunlar emekle, birilerinin özverisiyle oluyor. Piyasada birçok iş yapılıyor. Çanakkale'deyken de birçok 'Çanakkale' filmi yapıldı. Benzer filmler yapıldı. Eleştirmek bize düşmez. Zaten eleştirmenler eleştiriyor. Biz daha iyisini, kalıcı bir şey yapmaya çalışmamız, iyi prodüksiyonlar yapmamız lazım. Nitelikli insanların bu işe biraz eğilmesi, işte dert sahibi olmayı gerektiriyor. Böyle bir derdimizin olması lazım."    (HM)

Eskişehir Balık Restaurant
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!

İlgili Diğer Haberler

Yunus Emre filminin galası Ocak ayında gerçekleşecek
17 Aralık 2013 Salı